2019 - 2020 All Tri Eastern Conference Basketball Team

Boys

1st - Winchester 8-0

Payton Sparks - Player of the Year

Wade Sickels

Brooke Burelison

2nd - Northeastern 7-1

Kolden Vanlandingham

Carter Lumpkin

3rd - Hagerstown 6-2

Silas Parsons

Branton Payne

4th - Lincoln 5-3

Alex Bertsch

Hayden Pierce

5th/6th - Knightstown 3-5

Chase Burton

5th/6th Union County 3-5

Alex VanWinkle

7th/8th Union City 2-6

Bryten Stewart

7th/8th Centerville 2-6

Austin Furlow

9th Tri 0-8

Kyle Falck

Honorable Mention

Nathaniel Dunica - Winchester

Elijah Cowper - Union City

Kobe Brown - Centerville

Andrew Cornelius - Tri

Michael Dalrymple - Lincoln

Jack Fort - Knightstown

Keaghan Coyle - Union County

Braden Himelick - Hagerstown

Payton Lumpkin - Northeastern

Girls

1st - Winchester 8-0

Maddie Lawrence - Player of the Year

Becca Chamberlin

Catlyn Campbell

2nd/3rd - Northeastern 6-2

Jenna McFarland

Taylor Farris

2nd/3rd - Hagerstown 6-2

Kassidy Oliger

Hallie Rogers

4th - Union City 5-3

Skylie Lutz

Mariah Claywell

5th/6th - Union County 4-4

Madison Gray

5th/6th - Tri 4-4

Maddie Burchett

7th - Knightstown 2-6

Katie Clark

8th - Centerville 1-7

Ashley Warner

9th - Lincoln 0-8

Delanie Russell

Honorable Mention

Morgan Lawrence - Winchester

Emily Livingston - Union City

Camryn Bradway - Hagerstown

Willow Runyon - Northeastern

2019 - 2020 All Mid Eastern Conference Basketball Team

Boys

1st - Shenandoah 9-0

Andrew Bennett

Jakeb Kinsey

Kaden McCollough

2nd - Blue River 8-1

Andrew Froedge

Brevin Hallatt

3rd/4th - Monroe Central 6-3

Will Jones

Jackson Ullom

3rd/4th - Wapahani 6-3

Drew Luce

Tre Spence

5th - Eastern Hancock 5-4

Landon O’Neal

Cole Rainbolt

6th Wes-Del 4-5

Caeden McClaughry

Keegan Newsome

7th/8th Cowan 3-6

Riley Duncan

7th/8th Daleville 3-6

Tim Arnold

9th Randolph Southern 1-8

Parker Retter

10th Union 0-9

Champ Ellis

Girls

1st - Shenandoah 9-0

Erikka Hill

Kathryn Perry

Jenna Stewart

2nd- Monroe Central 8-1

Gabby Beckham

Hannah Bolton

3rd - Eastern Hancock 7-2

Jocelyn Duncan

Chloe O’Neal

4th/5th - Blue River 5-4

Mallory Cross

Ally Madden

4th/5th - Wapahani 5-4

Madison Thompson

Camryn Wise

6th - Daleville 4-5

Ashlyn Craig

Heather Pautler

7th/8th - Randolph Southern 3-6

Shelby Jeffers

7th/8th - Cowan 3-6

Kylee Kear

9th - Union 1-8

Honour Ellis

10th - Wes-Del 0-9

Izzy Mitchell